Sparta Praha

MČR Račice 2012

06.12.2012 19:08

MČR v rychlostní kanoistice na krátkých tratích Račice 26.-29.7.2012

ve čtyřdenním  maratonu  českého šampionátu v Račicích  startovali závodníci 48 oddílů ve všech věkových kategoriích na tratích 200, 500 a 1000m . Velmi úspěšná byla účast našich mladých kajakářů . Splnili úkol svého trenéra  a získali celkem 10 medailí –  2 zlaté, 3 stříbrné a 5 bronzových.  Jednu zlatou a stříbrnou medaili přidal ještě veterán Béďa Mráz

1.místo – K2 200m a 500m  -    Vilém Kukačka – Tomáš Fridrich / Chomutov

K1 200m          Bedřich  Mráz

2.místo -  MKl 200 a 500m         Vilém Kukačka

K1 1000m        Bedřich Mráz

K4  500m         Eliška Balcárková  + společenství /TYN,SPA,TSE

3.místo     K1  200m                  Eliška Balcárková

K2  200m          Eliška Balcárková – Marie Dvořáková / Týn n.Vlt.

K4  500m         Adél Vonešová  + společenství  / CHO, TSE

K2  200 a 500m    Karolína Kukačková -Alexandra Ammerová / CHO

4. místo      K2  200 a 500m            Jaroslav Lapáček – Ludvík Smrček /Litovel

K2  500m                 Eliška Balcárková – Marie Dvořáková / Týn n.Vlt.

K2  200 a 500m       Kateřina Pazderová -+ Hasová/ Děčín

5. místo        K4  500m                        Anna Hourová + společenství / DEC, NYM

K4  1000m                     Jaroslav Lapáček + spol ečenství / KAD,LIT,POD

K1  500m                      Eliška Balcárková

MK1 500m                     Karolína Kukačková

Mistrovství se nejlépe povedlo Vildovi. Na deblu si s Tomášem  prohodili místa , Tom to ohákoval perfektně ! Bez problémů postupovali z rozjížděk do finále z 1. místa  a obě tratě s přehledem vyhráli. Na singlu měl postupy Vilda taky jasné, ale před 200 se moc nerozjel,na startu zůstal sedět a bylo z toho „ jen „ 2. místo. Na 500 se již důkladně připravil , na startu vyrazil, ale pro změnu to přepálil a bylo to zase jen za stříbrnou. Výborně zajela i Eliška – přímé postupy do F1 na singlu i deblu –  bronzová medaile  z MČR na K1 200m , stejný kov  na K2 a stříbro ze čtyráku – velká spokojenost.  Při  500 na K1 už se „ozvaly“ ruce a jen 5. místo .Adél postupovala na singlu přes mezijízdy, ale na obou tratích bylo velké finále a 2 x 9. místo. Na deblu  taky 2x finále a 6. místo a  jedna bronzová na K4 – super !!!Taky Jarda Tisáč si dělal zálusk na nějakou tu medaili, ale bohužel z toho byly jen  dvě bramborové na K2, a 5. místo na čtyráku - to bylo také zklamání a singl se Jardovi nepovedl vůbec. Na kiláku vypadl hned v rozjížďce a na 200 to bylo jen F3.Áně nepřijela do Račic parťačka Želva, udělala si pořádnej výron v kotníku a chodí  o berlích, tak „ natrénovanej debl“ se nekonal. Debla si nakonec Andula zajela s Luckou z Nymburka, ale na obou tratích vypadly v rozjížďkách, stejné to bylo i na singlu a při 500 navíc s koupelí. Tak tedy  za rok .Benža „A „ Marek s Péťou  zajeli  500 na deblu velice slušně postoupili přes mezijízdu do F2, kde se umístili na 4. místě !!! Dvoustovka už byla horší, tam vypadli hned v rozjížďce. Na singlu se Marek na 200  dostal do mezijízdy  ale to byla taky konečná. Ale slušný výkon.To Hance s nymburskou Kačkou  se na deblu moc nedařilo, sice zajely 9. místo ve finále, ale měly na víc. Na singlu zajela Hanka nejlíp při poslední jízdě v F2, kde po pořádném slejváku se asi probrala a dojela na 2. místě – její  nejlepší jízda z celého mistrovství.„ Maláci „ Kuba a Vojta si zajeli jen singlech a oba velice slušně. Bojovali a dojeli v houfu. Velkým a milým překvapením byla Kája . Odjela všechny závody na singlu i na deblu. Na deblu s parťačkou Alex z Chomutova  dokonce vybojovaly  2x bronzovou medaili. Velká pochvala za super výkon. Debla zajela nad očekávání i Kačka s parťačkou z Děčína 2x 4. místo. Pochvala pro našeho jediného zástupce veteránů Čiginu Mráze– stříbro vyjel  na K1 1000m,  a obhájil loňský titul Mistra ČR  na K1 200m, na K2 se závodilo ve sloučené kategorii. Sice  dojeli ve své kategotii „ F“  také na  2.místě,  ale medaili mu nedajli ….......Pěkný byl  sobotní, znovu oživený  slavnostní nástup všech zúčastněných oddílů a předání ocenění bývalým úspěšným reprezentantům. Příště si taky musíme vzít s sebou vlajku …..A  nakonec velká pochvala od trenéra všem závodníkům . Splnili úkol 10 medailí, sice  jinak , než Čombe vyvěštil  z fotbalového míče , ale to nevadí . A teď hurá na prázdniny užít si volna !!!!!!!!!!!!!!